Peruka naturalna

Zasady pielęgnacji peruk naturalnych

Peruka z włosów ludzkich jest peruką, która potrzebuje specjalnego traktowania i właściwej pielęgnacji. Jest to włos ludzki ale włos martwy, który w przeciwieństwie do włosów na głowie nie pobiera mikroelementów odżywczych poprzez naczynia krwionośne i cebulki ze skóry głowy. Bardzo ważnym jest zatem stosowanie kosmetyków dedykowanych takim właśnie perukom.

Zasady pielęgnacji peruk:

Przygotowanie peruki:

Przed umyciem peruki należy ją dokładnie delikatnie rozczesać. Używamy do tego grzebienia o szerokim rozstawie zębów lub specjalnej szczotki do czesania peruk.

Mycie właściwe:

Perukę myjemy w letniej wodzie rozprowadzając koncentrat szamponu na dłonie następnie delikatnie wmasowujemy we włosy od nasady po końce na całej długości pasma. Nie wykonujemy ruchów okrężnych. Wewnętrzną część peruki należy wypłukać w roztworze szamponu z woda na zasadzie przepłukania.

Spłukiwanie szamponu zaczynamy od nasady po końce wzdłuż włosa tak jak układa się łuska włosowa.

Odżywianie:

Nakładamy balsam tylko na włosy unikając kontaktu odżywki z nasadą włosów. Nakładamy tylko na powierzchnię włosa w odległości minimum od 2 do 3 cm od nasady. Smarowanie odżywka perukę u nasady może poluzować trzymanie włosa. Następnie spłukujemy wzdłuż włosa od nasady po końce włosa.

Osuszanie:

Umyta perukę osuszamy delikatnie odsączając na ręczniku z naturalnej bawełny. Odsączanie wykonujemy od nasady po końce włosa.

W ten sposób osuszoną perukę nakładamy na specjalny stojak na peruki

(najlepsze rozwiązanie bo zapewnia cyrkulacje powietrza) lub główkę do przechowywania peruk.

Najlepiej pozostawić do wyschnięcia. Jeżeli jest konieczność rozczesania to robimy to grzebieniem o grubych i szerokich zębach.

Modelowanie i czesanie:

Podczas modelowania i czesania możemy używać odżywek w atomizerze do peruk. Należy pamiętać, że narażanie peruki na wysokie temperatury sprawia, że włosy staja się szybciej osłabione przez co będą się kruszyć czy łamać.

Peruka z włosów naturalnych wymaga szczególnej ostrożności i dbałości by cieszyć się nią jak najdłużej i by nie traciła swoich właściwości estetycznych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl